Optometrysta - Kielce

gabinet optometryczny kielce

Gabinet

Optometryczny

gabinet optometryczny kielce

Optometrysta jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i korekcją wad wzroku, a także doborem i aplikacją soczewek kontaktowych. Optometrysta sprawdza także, czy w układzie wzrokowym nie występują stany chorobowe, a w przypadku ich zaistnienia kieruje do lekarza okulisty. Do optometrysty należy się zgłosić wtedy, gdy nasze widzenie przestaje być czynnością automatyczną- gdy mrużymy oczy, czekamy, aż obraz się wyostrzy, gdy pojawiają się przy tym bóle oczu, głowy. Optometrysta może także zalecić wykonywanie ćwiczeń wzrokowych, które usprawnią funkcjonowanie narządu wzroku (tzw. Terapia widzenia). Posiadamy profesjonalnie wyposażone gabinety oraz najnowszej generacji urządzenia do wideocentracji. Optometria w Kielcach w Optimed stoi na najwyższym poziomie! Jako jedni z nielicznych gabinetów w Kielcach dysponujemy najnowocześniejszym specjalistycznym sprzętem do obrazowania chorób siatkówki – Fundus Camera Retina 400 firmy Essilor.

Specjalizujemy się w doborze szkieł progresywnych Varilux, co potwierdza otrzymany przez nas certyfikat firmy Essilor.

Badania wykonywane przez naszych optometrystów są bezpłatne przy zakupie okularów. Widzisz niewyraźnie? Zapraszamy do naszych salonów optycznych! Rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z Twoim wzrokiem a Ty… zobaczysz świat wyraźniej!

Rejestracja telefoniczna:

OPTOMETRYSTA:

Michał Ochocki

41 344 86 03

Ewa Ochocka-Wolanin

607 093 093

Gabinet

Okulistyczny - Kielce

ul. Romualda 3

41 344 86 03

ul. Panoramiczna 2a

607 093 093

gabinet optometryczny kielce

Okulista specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Dobiera także korekcję okularową oraz dopasowuje soczewki kontaktowe, jednak tym przeważnie zajmuje się optometrysta. Do okulisty należy się zgłosić, gdy z oczami zaczyna się dziać coś niepokojącego tj. pieczenie, ból, nagłe pogorszenie ostrości wzroku, któremu mogą towarzyszyć bóle oczu oraz bóle głowy. Wizyta u lekarza jest także konieczna w sytuacji wszelkiego rodzaju urazów oczu.

Wśród badań okulistycznych wykonywanych przez Optimed z Kielc można wymienić:

  • badanie dna oka – czyli całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne badanie, wykonywane podczas rutynowych kontroli okulistycznych. Dzięki niemu można ocenić obwodową część siatkówki, ciało szkliste, plamkę żółtą oraz naczynia krwionośne w obrębie oka.
  • badanie ciśnienia śródgałkowego – nazywane również tonometrią, może być wykonywane na kilka różnych sposobów. Umożliwia wykrycie wielu groźnych chorób narządu wzroku oraz wdrożenie szybkiego leczenia.
  • badanie widzenia przestrzennego – służące ocenie postrzegania głębi przez Pacjenta oraz oceniania odległości. Niezwykle istotne w przypadku kierowców.
  • ocena grubości rogówki – która pozwala ocenić wpływ grubości rogówki na dokonane pomiary ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Oprócz tego w ramach badania wzroku, jeśli zachodzi taka konieczność, przeprowadzamy dobór korekcji okularowej, która pozwala naszym Pacjentom uzyskać odpowiednią ostrość widzenia. W sytuacjach nagłych zajmujemy się także usuwaniem ciał obcych z oczu, którym każdorazowo powinien zajmować się okulista. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń wzroku w czasie wyciągania oraz skontrolować stan narządu wzroku po wyjęciu ciała obcego.

Dużą częścią podejmowanych przez naszych specjalistów działań jest diagnostyka oraz leczenie schorzeń narządu wzroku takich jak zaćma czy jaskra. Dysponujemy odpowiednim zapleczem teoretycznym oraz technologicznym do szybkiego wykrycia czy podjęcia leczenia. Metody dobierane są indywidualnie do konkretnego Pacjenta, przebiegu choroby oraz jej stopnia zaawansowania.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Optimed oraz wykonywanymi przez naszych specjalistów badaniami. Zapraszamy również do umawiania się na wizyty!

gabinet optometryczny kielce