Badania
Wzroku

gabinet optometryczny kielce

Gabinet

Optometryczny

gabinet optometryczny kielce

Optometrysta jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i korekcją wad wzroku, a także doborem i aplikacją soczewek kontaktowych. Optometrysta sprawdza także, czy w układzie wzrokowym nie występują stany chorobowe, a w przypadku ich zaistnienia kieruje do lekarza okulisty. Do optometrysty należy się zgłosić wtedy, gdy nasze widzenie przestaje być czynnością automatyczną- gdy mrużymy oczy, czekamy, aż obraz się wyostrzy, gdy pojawiają się przy tym bóle oczu, głowy. Optometrysta może także zalecić wykonywanie ćwiczeń wzrokowych, które usprawnią funkcjonowanie narządu wzroku (tzw. Terapia widzenia). Posiadamy profesjonalnie wyposażone gabinety oraz najnowszej generacji urządzenia do wideocentracji. Jako jedni z nielicznych gabinetów w Kielcach dysponujemy najnowocześniejszym specjalistycznym sprzętem do obrazowania chorób siatkówki – Fundus Camera Retina 400 firmy Essilor.

Specjalizujemy się w doborze szkieł progresywnych Varilux, co potwierdza otrzymany przez nas certyfikat firmy Essilor.

Badania wykonywane przez naszych optometrystów są bezpłatne przy zakupie okularów. Widzisz niewyraźnie? Zapraszamy do naszych salonów optycznych! Rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z Twoim wzrokiem a Ty… zobaczysz świat wyraźniej!

Rejestracja telefoniczna:

OPTOMETRYSTA:

Michał Ochocki

41 344 86 03

Ewa Ochocka-Wolanin

607 093 093

Gabinet

Okulistyczny

ul. Romualda 3

41 344 86 03

ul. Panoramiczna 2a

607 093 093

gabinet optometryczny kielce

okulista specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Dobiera także korekcję okularową oraz dopasowuje soczewki kontaktowe. Do okulisty należy się zgłosić, gdy z oczami zaczyna się dziać coś niepokojącego tj. pieczenie, ból, nagłe pogorszenie ostrości wzroku, któremu mogą towarzyszyć bóle oczu oraz bóle głowy. Wizyta u lekarza jest także konieczna w sytuacji wszelkiego rodzaju urazów oczu lub dostania się ciała obcego do oka.

Na badanie okulistyczne składa się przede wszystkim:

  • Badanie dna oka,
  • Badanie ciśnienia śródgałkowego,
  • Badanie widzenia przestrzennego,
  • Badanie widzenia przestrzennego,
  • Badanie oceny grubości rogówki,
  • Diagnostyka wad wzroku,
  • Diagnostyka i leczenie schorzeń, m.in. zaćmy, jaskry
  • Dobór korekcji okularowej,
  • Usuwanie ciała obcego z oka.
gabinet optometryczny kielce