Dobór korekcji okularowej

Nasze salony optyczne służą pomocą osobom z wadami wzroku. Po dokładnym badaniu i postawieniu diagnozy, lekarz okulista lub optometrysta dobiera odpowiedniej mocy szkła korygujące. Moc szkieł okularów lub soczewek zawsze dopasowana jest do rodzaju wady i jej wielkości tak, by optymalnie poprawić ostrość widzenia.

Badania optometryczne

Wizyta u optometrysty czy okulisty rozpoczyna się od zebrania wywiadu z pacjentem. Za pomocą sprzętu, w który wyposażone są nasze gabinety, przeprowadza się diagnostykę stanu widzenia. Wykonywane jest badanie komputerowe i optometryczne, by dopasować odpowiednią moc szkieł korygujących wadę refrakcyjną, jeśli ustalono, że występuje.

Dobór szkieł

Dobieramy rozwiązania, biorąc pod uwagę warunki pracy pacjenta czy jego indywidualne potrzeby. Wykonujemy zamówienia na soczewki i okulary progresywne, okulary dwuogniskowe, do pracy biurowej, a także dziecięce czy sportowe. Dobór korekcji okularowej odbywa się z określeniem odpowiednich parametrów, jak np. odległość rogówki od soczewki czy krzywizna oprawek. Dopasowujemy oprawy okularów indywidualnie, uprzednio pobierając konieczne pomiary.

Dobór opraw okularowych

Optycy doradzają naszym Klientom w wyborze odpowiednich opraw okularowych. Wybór opraw dokonywany jest pod względem zastosowanych materiałów, przeznaczenia, stylu. Na wybór ma znaczący wpływ moc optyczna soczewek, rozstaw oczu, kształt głowy i wielkość oprawek. Umożliwiamy wybór soczewek mineralnych i organicznych, a także ich uszlachetnienie np. za pomocą powłoki antyrefleksyjnej, fotochromowej czy filtrów światła niebieskiego lub promieniowania UV.

Dobór soczewek kontaktowych

W naszych salonach pomagamy dobrać odpowiedni rodzaj soczewek kontaktowych, biorąc pod uwagę tryb życia i potrzeby. W ofercie posiadamy soczewki:

  • sferyczne dla krótko- i dalekowidzów,
  • progresywne – dla osób z prezbiopią i potrzebą korekcji dali i bliży,
  • toryczne – dla osób z astygmatyzmem,
  • kolorowe - zmieniające kolor tęczówki.

Ze względu na termin przydatności, możemy zaoferować soczewki jednodniowe, tygodniowe czy miesięczne oraz płyny pielęgnacyjne.