Blog

Czy każdy kto pracuje przy komputerze powinien nosić okulary?

Praca przy komputerze stała się codziennością dla wielu osób. Długotrwałe spędzanie czasu przed monitorem może prowadzić do problemów ze wzrokiem. Czy zatem każdy, kto pracuje przy komputerze, powinien nosić specjalne okulary?

Czytaj dalej

W jakim celu wykonuje się badanie dna oka?

Badanie dna oka to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które pozwala ocenić stan zdrowia naszych oczu. Wykonuje się je w celu wykrycia ewentualnych chorób siatkówki, nerwu wzrokowego czy naczyń krwionośnych. Dzięki niemu można wcześnie zdiagnozować wiele schorzeń i zapobiec ich dalszemu rozwojowi.

Czytaj dalej

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u okulisty?

Pierwsza wizyta u okulisty to ważne wydarzenie dla każdego dziecka. To moment, w którym można wykryć ewentualne problemy ze wzrokiem i zapobiec ich pogłębianiu. Aby wizyta przebiegła sprawnie i bezstresowo, warto odpowiednio przygotować malucha do badania.

Czytaj dalej

Czy soczewki kontaktowe można nosić przy każdej chorobie wzroku?

Soczewki kontaktowe to popularne i wygodne rozwiązanie dla osób z wadami wzroku. Jednak nie każdy może korzystać z tego typu korekcji. Warto poznać sytuacje, w których noszenie soczewek jest niewskazane.

Czytaj dalej

Jakie są wskazania do noszenia soczewek progresywnych?

Soczewki progresywne to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze wzrokiem na różnych odległościach. W jednym produkcie łączą one zalety soczewek jednoogniskowych oraz bifokalnych. Jakie są wskazania do ich noszenia?

Czytaj dalej

Czym zajmuje się optometrysta?

Jaka jest rola i zakres działania optometrysty w kwestii ochrony zdrowia wzroku? Jakie usługi oferuje w opiece nad pacjentami i na czym polega specyfika jego pracy? To tylko jedne z wielu pytań, na które odpowiedź znajdziesz poniżej.

Czytaj dalej

Jaki filtr powinny mieć dobre okulary przeciwsłoneczne?

Nasze oczy w trakcie słonecznych dni są narażone na szkodliwe promieniowanie UV, dlatego tak ważne jest, aby korzystać z dobrych okularów przeciwsłonecznych, które oferują skuteczną ochronę. Jakie filtry powinny one mieć, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo?

Czytaj dalej

Czy okulary przeciwsłoneczne są tylko modnym dodatkiem do stylizacji?

Okulary przeciwsłoneczne potrafią podkreślić efekt wizualny każdej stylizacji. Choć ich rola jako modnego akcesorium nie może być negowana, warto zdawać sobie sprawę z ich istotnej funkcji związanej z ochroną zdrowia wzroku. Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne? Najważniejszą funkcją okularów przeciwsłonecznych jest filtracja promieniowania UV. Promieniowanie UV jest szkodliwe dla oczu i może prowadzić do różnych […]

Czytaj dalej

Kilka faktów i mitów na temat okularów korekcyjnych

Okulary korekcyjne to narzędzie, które poprawia ostrość widzenia i pomaga osobom z różnymi wadami wzroku. Zazwyczaj jest to krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Istnieje wiele mitów i faktów związanych z okularami korekcyjnymi. Które z nich warto znać? Prawda na temat okularów korekcyjnych Okulary korekcyjne poprawiają ostrość widzenia i pomagają osobom z wadami wzroku. Dzięki temu mogą […]

Czytaj dalej

Co wyróżnia okulary progresywne?

Pojawienie się problemów wraz z wiekiem jest stosunkowo częstym zjawiskiem. Bardzo często można spotkać także ludzi, którzy noszą przy sobie dwie pary okularów – jedne z nich służą do widzenia z dali, drugie natomiast pomagają zobaczyć przedmioty położone bliżej. Jako że noszenie ze sobą dwóch par okularów i konieczność ich zamiany jest sporym utrudnieniem, coraz […]

Czytaj dalej