Dlaczego okulary od optyka są lepsze od tych z sieciówek?

Zakup okularów jest bardzo ważny i nie należy go bagatelizować. Od odpowiedniego dobrania oprawek i soczewek może zależeć to, czy wada wzroku będzie się pogłębiać. Poprawnie skalibrowane okulary pozwolą cieszyć się prawidłowym widzeniem bez dodatkowych niedogodności takich jak obtarcia za uchem lub zawroty głowy. Odpowiedzialny i świadomy zakup oprawek wymaga wizyty w profesjonalnym zakładzie optycznym. Niestety niektóry nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i decydują się na zakup oprawek w centrach handlowych lub przez Internet.

Dlaczego warto zainwestować w okulary od optyka?

Bez względu na to, czy chcą Państwo zakupić okulary zerówki do pracy przed komputerem, okulary przeciwsłoneczne, czy też okulary korekcyjne, warto skorzystać z usług optyka. Ma się wtedy pewność, że zakupione oprawki będą najwyższej jakości, a noszenie ich nie zaszkodzi zdrowiu. W przeciwieństwie do okularów w zakładzie optycznym te z „sieciówek” wykonane są z niskiej jakości plastiku, co uniemożliwia wymianę szkieł i dopasowanie do indywidualnego kształtu głowy klienta. Z tego samego powodu bardzo często są nazywane okularami jednorazowymi, ponieważ nie można ich w żaden sposób naprawić. Raz uszkodzone nadają się jedynie do wyrzucenia, nie pomoże nawet wizyta u optyka.

Wizyta u optyka i wybór odpowiednich okularów

Podczas wizyty w salonie optycznym pracownik przeprowadzi szczegółowy wywiad z klientem. Pozwoli to określić, jakie oprawki będą dla niego odpowiednie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ będą one różnić się w zależności od pracy i stylu życia użytkownika okularów. Realizacja zamówienia może potrwać nawet kilka dni, w zależności od tego, czy okulary mają być wyposażone w soczewki korekcyjne, czy też nie. Ostatnim etapem jest dopasowanie ramki do indywidualnego kształtu głowy.