Jakie badania najczęściej wykonuje się w gabinetach okulistycznych?

Okuliści to lekarze, którzy zajmują się chorobami oka. W gabinecie okulistycznym wykonamy wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, dowiemy się jak zapobiegać powstawaniu schorzeń oraz uzyskamy porady dotyczące leczenia. Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, umożliwiających nam postrzeganie świata, dlatego warto zadbać o to, aby jak najdłużej pozostawał w dobrej kondycji. Wśród badań, które można wykonać u okulisty, są takie, które wykonuje się najczęściej. Dowiedz się, które z nich przeprowadzane są z największą częstotliwością.

Najbardziej powszechne badania wykonywane w gabinecie okulisty

W sytuacjach, w których zauważamy, że z naszymi oczami dzieje się coś niedobrego, warto udać się do okulisty, który zleci odpowiednie badania. Możesz je wykonać w naszym gabinecie okulistycznym w Kielcach. Najczęściej będą to:

  • badanie dna oka – bezpieczne i nieinwazyjne badanie, które powinniśmy wykonywać regularnie. Może ujawnić informacje nie tylko o stanie oczu, ale i całego organizmu. Pozwala zdiagnozować m.in. jaskrę, zapalenie oczu czy degenerację plamki żółtej.
  • badanie ciśnienia śródgałkowego – wykonywane za pomocą tonometru (przyrząd do mierzenia ciśnienia), pozwala wykryć jaskrę – jedną z najczęściej występujących chorób oka jak i pomniejsze schorzenia.
  • badanie widzenia przestrzennego – polegające na sprawdzeniu jak oko reaguje na różne bodźce. Trwa kilka minut.
  • Badanie oceny grubości rogówki – wspomaga diagnostykę jaskry.

Wczesne wykrycie nieprawidłowości i schorzeń zwiększa szanse na skuteczność leczenia.

Badania optometryczne

Chcąc sprawdzić nasz wzrok, można również wykonać badania optometryczne. W naszym gabinecie są one bezpłatne dla wszystkich kupujących okulary. Wykonane za pomocą nowoczesnego sprzętu badania wzroku pozwolą dobrać odpowiednie okulary i soczewki.